Новотроїцька селищна рада|Новотроицкий поселковый совет
Головна » Файли » Проекти регуляторних актів

Публічна інформація
[ Викачати з сервера (58.9 Kb) ] 27.03.2013, 09:10

 Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення Новотроїцької селищної ради «Про
затвердження розміру фактичних
витрат на копіювання або друк документів,
що надаються за запитом на інформацію»
Назва регуляторного органу: відділ обліку та звітності Новотроїцької селищної ради Назва документу: рішення Новотроїцької селищної ради
Розробник аналізу регуляторного впливу: відділ обліку та звітності Новотроїцької селищної
Ради
Відповідальна особа: головний спеціаліст відділу обліку та звітності Чуйко В.М. Контактний телефон: 65-50 1. Визначення проблеми, яку передбачається врегулювати шляхом державного регулювання
 
 
Відповідно до статті 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інформація на запит надається безкоштовно. У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно. При наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.
Оскільки особа - запитувач інформації може запитувати доступ до документів, що містять публічну інформацію незалежно від того, стосується така інформація чи ні, то за відсутності справляння плати за копіювання або друк документів може виникнути ситуація, коли запитувачі інформації зловживатимуть своїм правом на отримання інформації.
Проблема забезпечення доступу до публічної інформації та належне виконання посадовими особами Новотроїцької селищної ради не можуть бути вирішені інакше як встановленням плати за копіювання або друк документів, що містять публічну інформацію.
 
2. Цілі державного регулювання
Метою державного регулювання є встановлення плати за копіювання або друк документів, що містять публічну інформацію, та забезпечення раціонального використання ресурсів,в тому числі людських, а також забезпечення задоволення потреб осіб у публічній інформації не порушуючи при цьому нормальну роботу Новотроїцької селищної ради та її виконавчих органів.
 
3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей
Закон України «Про доступ до публічної інформації» визначає, що у разі не встановлення плати за отримання документів про доступ до публічної інформації остання надається безкоштовно. Залишення такої ситуації може призвести до того, що безліч осіб захочуть отримати значні обсяги публічної інформації в досить короткий строк, передбачений законом (5 робочих днів), і це призведе до повної зупинки виконання працівниками селищної ради своїх функцій та витрачання всього робочого часу на пошук та копіювання (друк) документів, що містять публічну інформацію.
 
4. Механізми та заходи, що пропонуються для розв'язання проблеми.
 
Вказаним проектом рішення пропонується встановити розмір витрат на копіювання (друк) документів, що містять публічну інформацію в розмірі встановленому Кабінетом Міністрів України (0,1 % розміру мінімальної заробітної плати за одну сторінку формату А4).
Також визначено витрати за копіювання або друк копій документів формату АЗ та більшого розміру (в тому числі двосторонній друк, а також копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення^, приховування тощо (в тому числі двосторонній друк).
Проектом рішення пропонується затвердити відповідний Порядок відшкодування витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію.
 
5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта
 
Прийняття регуляторного акта дасть можливість забезпечити часткове відшкодування витрат селищної ради та її виконавчого комітету за копіювання (друк) документів, що містять публічну інформацію, понад 10 сторінок та уникнути зловживання запитувачами публічної інформації своїм правом на доступ до публічної інформації.
Прийняття регуляторного акту не призведе до негативного впливу на господарську діяльність суб'єктів господарювання, оскільки інформація щодо них в будь-якому обсязі надаватиметься безкоштовно згідно з вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації».
 
6. Очікувані результати від прийняття регуляторного акту, аналіз вигод та витрат
 
 
Внаслідок прийняття проекту регуляторного акту вигоди та витрати суб'єктів господарювання та населення не зміняться. У той же час суб'єкти господарювання та населення зможуть ЦЬко вираховувати суми коштів, необхідних для отримання документів, що містять публічну інформацію, яка їх безпосередньо не стосується.
 
Об'єкт впливу
Вигоди
Витрати
Органи місцевого самоврядування
Часткове відшкодування витрат на копіювання (друк) документів,що містять публічну інформацію, починаючи з 11 сторінки
Витрати на копіювання (друк) документів,що містять публічну інформацію з 1 по 10 сторінки
Суб'єкти господарювання
Встановлення чітких механізмів отримання документів, що містять публічну інформацію в значних обсягах та не пов'язані безпосередньо із запитувачем
Витрати на копіювання (друк) документів,що містять публічну інформацію, починаючи з 11 сторінки в розмірах, визначених регуляторним актом
Населення
Встановлення чітких механізмів отримання документів, що містять публічну інформацію в значних обсягах та не пов'язані безпосередньо із запитувачем
 
Витрати на копіювання (друк) документі в, що містять публічну  інформацію, починаючи з11 сторінки в розмірах, визначених регуляторним актом
 
 


 
7.  Строк дії регуляторного акта
 
Строк дії регуляторного акта пропонується визначити безстроковим, оскільки дія Закону України «Про доступ до публічної інформації» є необмеженою у часі.
 
8.  Показники результативності регуляторного акта
 
Показниками результативності проекту рішення сесії Новотроїцької селищної ради можуть слугувати:
 
-інформація про кількість осіб, що звернулися до Новотроїцької селищної ради за отриманням документів, що містять публічну інформацію;
 
-сума коштів, отриманих за надані Новотроїцькою селищною радою послуги за копіювання (друк) документів, що містять публічну інформацію;
 
-сума витрат ресурсів, здійснених Новотроїцькою селищною радою з метою задоволення запитів суб'єктів доступу до публічної інформації.
 
9.  Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного
акта.
 
Стосовно регуляторного акту Новотроїцькою селищною радою буде здійснено базове, повторне та періодичне відстеження результативності регуляторного акта відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
 
Базове відстеження буде проведене шляхом відстеження зауважень та пропозицій,* які надходитимуть від суб'єктів господарювання та громадян стосовно прийняття проекту рішення Новотроїцької селищної ради «Про затвердження розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію».
 
Повторне відстеження пропонується здійснити через рік після набуття чинності проектом регуляторного акта шляхом аналізу ефективності здійснення державної політики у сфері доступу до публічної інформації та відповідності затверджених розмірів плати за копіювання (друк) документів, що містять публічну інформацію вимогам законодавства України.
 
Періодичне відстеження здійснюється раз на три роки, починаючи з дня виконання заходів повторного відстеження. Показники порівнюються із аналогічними показниками повторного відстеження.

Категорія: Проекти регуляторних актів | Додав: Administrator
Переглядів: 693 | Завантажень: 244 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]