Новотроїцька селищна рада|Новотроицкий поселковый совет
Головна » Файли » Проекти регуляторних актів

ХАРЧУВАННЯ В ДНЗ
[ Викачати з сервера (28.1 Kb) ] 10.04.2015, 09:20
     Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про дошкільну освіту», Постановою Кабінету Міністрів України №1591 від 22.11.2004р. «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Постановою Кабінету Міністрів України №116 від 02.02.2011р. «Про затвердження порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», наказом Міністерства освіти і науки №667 від 21.11.2002р.  «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернат них навчальних закладах», з метою організації повноцінного харчування дітей дошкільного віку в ДНЗ смт. Новотроїцьке Волноваського району  Донецької області,  враховуючи позитивні  висновки, керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада

В И Р І Ш И Л А :

1. Встановити  з  01.06.2015 року вартість харчування однієї дитини в день в дошкільних закладах освіти  при  трьох разовому  харчуванні  дітей в розмірі, а саме:
    - для дітей віком від  двох до трьох років  - 20,00 грн.
   - для дітей віком від трьох  до шести (семи) років – 30,00 грн. 
2. Встановити батьківську плату у розмірі 60% від вартості харчування дитини в день.
    2.1. Повністю звільняються від плати за харчування  дітей  пільгових категорій, а саме: потерпілі від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,батьки або особи, які їх замінюють, із сімей, що  отримують допомогу відповідно до Закону України „ Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”   від 01.06.2000 року № 1768 – 111,  діти-сироти і діти позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім'ях.
    2.2. Розмір плати за харчування в дитячому садку  зменшується на 50 відсотків для батьків,  у сім'ях яких троє і більше дітей до 18 років. 
    2.3. Батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною ДНЗ, за дні, які дитина не відвідувала закладу, плата батьків не справляється. 
    2.4. Плата вноситься не пізніше 20 – го числа поточного місяця до банківських установ(їх філії).
3. Завідуючим ДНЗ  дотримуватися норм харчування в рамках відповідних бюджетних призначень на 2015 рік.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань комунальної власності, бюджету, фінансів та цін (Сушко).

СЕЛИЩНИЙ  ГОЛОВА                                                                                 О.Г.ВОРОЖБИТ

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
рішення  Новотроїцької  селищної  ради «Про встановлення вартості харчування дитини дошкільного віку, яка перебуває в дошкільному навчальному закладі»

Проблема:
Регуляторним актом, що є предметом цього аналізу, планується встановлення вартості харчування дитини дошкільного віку яка перебуває в дошкільному навчальному закладі на 2015 рік. 
       Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження щодо затвердження зазначених норм віднесені до компетенції до органів місцевого самоврядування.
        Пунктом 2.1 Наказу Міністерства освіти і науки України за № 667 від 21.11.2002 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернат них навчальних закладах».
        Прийняття запропонованого регуляторного акту прямо та/або опосередковано вплине на три групи:
органи місцевого самоврядування;
підприємства та підприємці, що постачають продукти;
батьки дітей, що перебувають в ДНЗ.
       Враховуючи вищевикладене, пропонується з метою забезпечення позитивного впливу, вирішити зазначену проблему шляхом встановлення вартості харчування. 

Ціль:
       Основною метою прийняття рішення є встановлення вартості харчування дитини дошкільного віку, яка перебуває в дошкільному навчальному закладі на 2015 рік.
        Вирішення даного питання допоможе досягти наступних цілей:
1. Встановлення єдиних цін на харчування для дітей, що перебувають в дошкільних навчальних закладах на території Новотроїцької  селищної ради.
2. Встановлення плати, яку додатково вносять батьки за харчування дітей.

Способи досягнення встановлених цілей:
      Досягнення вирішення проблеми можливо шляхом прийняття відповідного рішення;
      Відмова від прийняття цього рішення не забезпечить прозорість на ціноутворення за харчування дітей на території селища. 
       Враховуючи положення чинного законодавства та нормативних актів місцевого самоврядування, можна дійти висновку, що адекватна альтернатива запропонованому способу (прийняття рішення Новотроїцькою селищною радою) вирішення проблеми відсутня.
        Механізм, який забезпечить ефективне розглядання проблеми можна описати наступним чином.
        Прийняття рішення, здійснене з додержанням вимог чинного законодавства після аналізу ситуації та підготовки його проекту, надасть можливість застосувати норми у практичній діяльності органів місцевого самоврядування, батьків та безпосередньо дітей.
        Застосування цих норм у розрахунках (щодо визначення вартості харчування) дозволить уникнути розбіжностей між їх розрахунковими та реальними (економічно обґрунтованими та фактично підтверджені практикою) числовими вираженнями. Таким чином проблема і основна ціль, сформульовані у цьому Аналізі, будуть вирішені.

Механізм вирішення проблеми:
1. Новотроїцька селищна рада в порядку встановленому Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» проводить обговорення на предмет отримання зауважень до розрахованих норм утворення.
2. Зауваження розглядаються зі    складанням таблиці розбіжностей та приймається рішення про включення пропозицій до проекту. 
3. Підготовлений проект виноситься на розгляд сесії Новотроїцької селищної ради та затверджується її рішенням.

Обгрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта та оцінка можливостей впровадження на виконання вимог регуляторного акту.
        Прийняття та виконання вимог даного регуляторного акту здійснюється відповідно до бюджетного Кодексу України.
        Плата за харчування дітей у дошкільних навчальних  закладах селища повинна вноситись не пізніше 10 числа поточного місяця , за який вноситься плата до банківських установ. Керівники  ДНЗ  несуть  відповідальність за своєчасне надходження батьківської плати. У разі не внесення  плати в установлені строки ця сума стягується в порядку визначеному чинним законодавством.
       Батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною закладу , за дні у які дитина не відвідувала заклад плата з батьків не справляється.
        В разі прийняття цього регуляторного акта в результаті збільшення батьківської плати за харчування дітей в ДНЗ  селища очікуються додаткові надходження до селищного бюджету, що дає  можливість витрачання бюджетних коштів на поліпшення матеріально - технічної бази дитячих садочків, проведення поточних ремонтів, забезпечення закладів підпискою періодичної преси та педагогічним матеріалом, оплата енергоносіїв.
      Непередбачуваними загрозами досягнення мети даного акту є слідуючі фактори :
- неплатежі батьків ;
- зміни у законодавстві. 

Визначення очікуваних результатів від прийняття регуляторного акту.
Аналіз вигод та витрат.
       Згідно  з аналізом  розрахунку використання бюджетних та батьківських коштів протягом 3 місяців 2015 року на харчування дітей у ДНЗ смт. Новотроїцьке  встановлено, що  середньоденна вартість харчування на одну дитину ясельної групи склала  20,34 грн., дошкільної групи – 30,72 грн. 

Обгрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акту.
      Запропонований регуляторний акт вводиться в дію з 01.06.2015 року. 

Визначення показників результативності регуляторного акту.
          Відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватись протягом його дії комісією селищної ради з питань комунальної власності, бюджету, фінансів та цін. 
           Базове відстеження результативності регуляторного акту планується провести у квітні 2016 року.

Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акту.
         Основним заходом, за допомогою якого буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акту  це – аналіз статистичної інформації за даними комісії бюджету, фінансів, цін, торгівлі, сфери послуг та сприяння малому бізнесу  та опитування батьків, діти яких відвідують ДНЗ. 

         Розробником проекту є комісія селищної ради з питань комунальної власності, бюджету, фінансів та цін. 
Категорія: Проекти регуляторних актів | Додав: Administrator
Переглядів: 1320 | Завантажень: 79 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]